Enn Meri – 338

Sündisin 1942. aastal Kuressaares. Põgenesin 1944. aastal koos vanematega Rootsi ning kasvasin seal üles eestikeelses ja eestimeelses perekonnas. Eesti on mul alati tähtis olnud. Rootsis lõpetasin masinainsenerina Malmö tehnikainstituudi ning majandusteadlasena Lundi ülikooli. Töötanud olen Rootsis nii autotööstuses, laevatööstuses kui ka energeetikasektoris, 1984. aastal alustasin seal ettevõtlusega. Kodumaale tulin tagasi 1991. aastal.

Asutasin Saaremaal tegutseva ettevõtte OÜ Merinvest ning olin aastani 2012 selle omanik, praegu olen ettevõtte nõukogu esimees. Merinvestis valmistatakse autotööstusele kummidetaile, töötajaid on 330. Asutasin ka OÜ Saare Martex (nüüd Trelleborg Industrial Products Estonia OÜ), mille omanik olin aastani 2007. Selles ettevõttes töötab ligikaudu 170 inimest, kes toodavad kummidetaile Rootsi masinatööstusele.

Valdan eesti, rootsi, inglise ja saksa keelt. Olen Balti-Saksa Kaubanduskoja Eesti piirkonna asepresident, kaitseliitlane, Valgetähe V klassi ordeni kavaler, Aasta ettevõtja 2014 ning elutöö preemia laureaat.