Jaanika Jõgi – 355

Olen sündinud 22.september 1962.a. Saaremaal Lahetaguse külas, 4 tütre ema ja põline saarlane. Kandideerin Saaremaa volikogusse Valimisliit Saarlane nimekirjas. Kooliteeed alustasin Taritu 8-klassilises koolis, 6-klassi läksin Tallinna Spordi-internaatkooli (TSIK ja 7-võistlus). Keskkooli lõpetasin Kuressaares (SÜG) ja kõrghariduse omandasin TPI-s keemia teaduskonnas (toiduainete tööstuse insener-tehnoloog). AS Läätsa Kalatööstuses töötasin tehnoloogina 1996.-2004. a. 1993.a.-1996.a. olin Lümanda Vallavolikogu liige.

Ettevõtja olen alates 2002.a.- alustasin kodumajutuse, mahe lamba- ja kitsekasvatusega, poollooduslike alade hooldamisega. 2016.a. suvel asutasin Saaremaale firma Stalber Greenlight Solutions OÜ, mis on täna Baltimaade suurima geodeetiliste kuppelkonstruktsioonide tootja Vikingdome International (https://www.vikingdome.com) tütarfirma ning ametlik esindaja Eestis ja Soomes. Ettevõtte põhisuundadeks on geodeetiliste kuppelkonstruktsioonide ja geomeetriliste sfääride projekteerimine ning kuppelmajade ehitus nii kodu- kui välismaal.

2017.a. mai kuust töötan AS Läätsa Kalatööstuses kvaliteedijuhina. Olen Eesti Vabaerakonna Saaremaa piirkonna juht. Kandideerin, sest soovin osaleda ja kaasa rääkida Saaremaa arengu ja muudatuste protsessis ning usun, et erinevate valdkondade ja piirkondade inimesed suudavad üheskoos seda kõige edukamalt. On vaja algatada avalik, julge ja Saaremaa elu edasiviiv diskussioon, et üheskoos analüüsida praeguseid probleeme, vaadates Saaremaa tulevikku. See on nii minu kui iga saarlase aukohus. Me ei saa olla hingelt vabad ja edukad, kui me ei mõtle ja ei tegutse oma tegeliku südamehääle järgi. Soovin panustada Saaremaa turismi ja maaelu arengusse.
Usalda saarlast!