Toomas Takkis – 333

Sündisin 17.07.1958 Kuressaares. Õppisin Kaali 8-klassilises koolis, Tallinna Spordi-internaatkoolis, lõpetasin Tartu Ülikooli füüsilise geograafia eriala ja hiljem omandasin samas magistrikraadi koolikorralduses.

Olen töötanud Kingissepa rajooni haridusosakonnas metoodikuna ja metoodikakabineti juhatajana kuus aastat. Alates 1987 aastast olen koolijuhataja Kuressaare Gümnaasiumis. Olin saarele nö kõrgema hariduse maaletoojaks, 1994-2003 juhatasin EBS-i Saaremaa kolledzit. Koos kolleegidega oleme Kuressaare gümnaasiumis loonud koolituskeskuse Osilia, KG Sihtasutuse ja huvikool Inspira. Kool on uuendusmeelne, arenev ja tulemuslik. Õppijate ja lapsevanemate rahulolunäitajad kooliga on kõrged. On rõõm töötada koos tublide kolleegide ja suurepärase juhtimismeeskonnaga.

Olen Kuressaare linnavolikogu liige alates 2002 aastast, sealhulgas kaks perioodi volikogu esimees ja ühe perioodi aseesimees. Volikogus tegutsemise olulisemateks saavutusteks pean volikogu Linnakodaniku komisjoni loomise algatamist ja koos Kuressaare Isamaaliitlastega Kuressaare spordihoone ligikaudu 35 miljonit krooni linnavalitsuse kavandatust odavama ehitamise läbiviimist volikogus, kasutades selleks sihtasutuse mudelit.

Abielus, nelja lapse isa. Lapselapsi on meie hoovist ja laua tagant läbi käimas ja käinud kümmekond.

Ajan oma asjad ära vene ja inglise keeles. Autasudest oman Valgetähe IV järku (2005), Saare Maakonna teeneteplaati (2006) ja Eesti aasta haridusjuhi tiitlit (2007). Vabal ajal olen tegelenud matkamisega (mägi-, suusa- ja jalgrattamatkad), meelsasti loen ja saunatan (koos kõige sinna juurde kuuluvaga).

Kui ma ei elaks Kuressaares, siis ma tahaksin siin elada. Olin valimisliidu Saarlane üks ellukutsujatest, kuna näen, et erakondade lugupidamatus kohalike inimeste suhtes on ületanud igasugused viisakad piirid. Kandideerin valimisliit Saarlase nimekirja toetuseks.