Virge Pihel – 339

Olen sündinud ja kasvanud Saaremaal, üdini Saare naine – ühelt poolt viivad juured Sõrve, teiselt poolt aga Kaarma-kanti. Vahepeal olin kümneks aastaks ka mandril käimas – õppisin Tartus õigusteadust ja siis töötasin mõnda aega Rahandusministeeriumis. Siis aga hakkas vägisi juurtest tagasi sikutama ja nüüd olen juba umbes kümme aastat jälle kodus tagasi olnud. Viimastel aastatel olen kaht uut saarlast kasvatanud, aga nüüd on aeg jälle tegudele asuda.

Hariduselt olen jurist (MA), sinna juurde olen veel õppinud tõlkimist (MA), majandust (peaaegu MBA), aga ka pedagoogikat, programmeerimist ja veel mitut-setut asja, sest kõik see maailm on nii põnev ja tahaks aina rohkem ja põhjalikumalt kõike teada. Töötanud olen samamoodi väga erinevate asjadega – politseis uurijana, maksuvaldkonnas seadusi kirjutanud, ühistranspordikorralduses busse suunanud, arenduste ja välissuhtlusega tegelenud, projekte juhtinud ja andmeid kogunud.

Kandideerin valimisliidus Saarlane, sest mo meelest on Saaremaa elukorralduse üle otsustamine vaja hoida saarlaste käes, meie arvamust peab arvestama, kui saare asju otsustatakse – Tallinnas on liiga sageli otsustajatel ees makromajanduse andmed, mis kahjuks on aga väga Tallinna-kesksed ja nii jäetakse tähelepanuta see, mis siin maanurgas on teisiti ja omamoodi. Meie nimekirja on tulnud tublisid saarlasi igast kandist, niisiis pole meile vaja kolme tarka seitsme maa ja mere tagant, vaid omad inimesed saavad otsustesse tuua kogu Saaremaa teadmise. USALDA SAARLAST!